FASĀŽU AIZSARDZĪBA PRET KOROZIJU

Aizsardzība pret koroziju savā labākajā izpausmē

Kā efektīvi aizsargāt fasādes

Mēs visi nepārtraukti ietekmējam savu vidi. Mēs to veidojam, mainām un pielāgojam savām vajadzībām. Viens no rezultātiem ir tas, ka uz ēku fasādēm iedarbojas arvien lielāks piesārņojums. Risinājums: moderna aizsardzība pret koroziju.

Daži piesārņojuma veidi, jo īpaši putekļi un organiskie piesārņotāji, nosēžas uz ēku fasādēm.
Tas rosina pelējuma, aļģu un sēnīšu vairošanos, kā rezultātā rodas parādība, ko sauc par mikrobioloģisko koroziju. Kā to var pazīt? Redzot uz ēkām brūnpelēkus slāņus. Tie ir augošo mikroorganismu apkopojumi. Vēlākās stadijās tie var arī neatgriezeniski sabojāt fasādes segumu.

Nestabils apmetums ar bioloģisko piesārņojumu

Ja šis process netiek savlaicīgi apturēts, dažkārt pat noņemot un nomainot apmetumu, bojājumi var plesties plašumā. Jo īpaši nelabvēlīgos laika apstākļos. Piemēram, ziemeļu puses sienas šī problēma ietekmē vairāk nekā citas sienas. Arī tad, ja ēka atrodas tuvu veģetācijai vai apkārtējais gaiss ir mitrs, mikroorganismi var attīstīties vieglāk.

Fasādes piesārņojums mikroskopa skatā

Ar pareizu sagatavošanos un instrumentiem nevēlamos organismus no fasāžu sienām var noņemt. Tomēr pēc šādām darbībām siena būs vismaz jāpārkrāso vai arī jāapdarina ar atbilstošu virsmas segumu. Laimīgā kārtā ir veids, kā novērst šo parādību, pirms tā ir iestājusies: īpaši augstas kvalitātes apmetumi un krāsas aizsargā fasādes pret mikroorganismiem.
To iedarbība ir ilgstoša, turklāt tie jebkurai ēkai piešķir atsvaidzinātu un estētisku izskatu.   
Daudzu testēšanas gadu rezultātā specializētās laboratorijās un būvlaukumos ir iegūts aktīvs savienojums, kas kavē sēnīšu un aļģu veidošanos. Parasti produkti, kas satur šīs aktīvās vielas, ir īpaši marķēti.

Aktīvās vielas ir iestrādātas īpašās mikrokapsulās un ir izturīgas pret aizskalošanu, ievērojami paildzinot periodu, kura laikā fasāde būs aizsargāta pret koroziju. To sastāvs iedarbojas saskarē. Ja uz fasādes sienas parādās mikroorganismi, mikrokapsulas vienmērīgi atbrīvo aktīvās vielas. To iedarbība aizsargā sienu virsmu pret kaitīgo mikroorganismu vairošanos. Iedarbība ir ilgstoša. Augstas kvalitātes apmetumiem un krāsām piemīt arī antistatiskas īpašības, kādas nodrošina „ANTI Dirt Pick-up” iedarbība, kas aizsargā virsmu pret pārmērīgu piesārņotāju nogulsnēšanos. Tādējādi fasāde nekļūs par vairošanās augsni sēnītēm un aļģēm. "BioProtect" sastāvā izmantotie komponenti ir pilnībā droši apkārtējai videi un citiem dzīviem organismiem. Praksē tas nozīmē, ka varat šos līdzekļus lietot bez gaisa, augsnes vai gruntsūdens piesārņošanas riska. Tāpat šīs vielas nekādi neapdraud cilvēkus un dzīvniekus, kas uzturas to pielietojuma vietas tuvumā.

Nebojāts apmetums ar "BioProtect" sastāvu

Ņemot vērā, ka šie modernie apmetumi un krāsas ir ļoti izturīgi pret piesārņotāju nogulsnēm, turpmākajā ēkas ekspluatācijas laikā tie kalpos ilgi. Fasāde saglabās savu eleganci un svaigo izskatu, neraugoties uz laika ritējumu, - tā darbojas efektīva aizsardzība pret koroziju.