Vannas istabas un virtuves

Mūsdienīgas vannas istabas, dušas, veļas mazgāšanas telpas vai virtuves ir grūti iedomāties bez satriecoša dizaina keramikas flīzēm un izcilas virsmas tehnoloģijas. Keramikas flīzes bieži izmanto telpās vai vietās, kas pakļautas augstam mitrumam, ķīmiskām vielām un nodilumam. Paredzams, ka flīžu grīdas un sienas piedāvās ilgstošu skaistumu un ilgu kalpošanas laiku. Tāpēc būtiski faktori ir plānošanas detaļas, piemēram, hidroizolācijas blīvējums, malu savienošana un pareiza javas un līmes izvēle.

SOLI PA SOLIM

1. SOLIS: SUBSTRĀTA SAGATAVOŠANA

Pamatnes pārbaude un sagatavošana ir ļoti svarīga, lai izvairītos no pretenzijām un garantētu ilgstošu rezultātu. Pamatā virsmai ir jāatbilst šādiem nosacījumiem: tai jābūt pietiekami nestošai, sausai, līdzenai, bez putekļiem un taukiem. Sīkāku informāciju par visām darbībām, kas jāveic pirms (mitruma pārbaudes pamatnes stāvokļa mērīšana, gruntēšana), skatiet sadaļā “Sagatavošana”.

2. SOLIS: HIDROIZOLĀCIJA

Būtu nepareizi uzskatīt, ka pilnībā flīžu pārklāta siena vai grīdas laukums ir ūdensnecaurlaidīgs. Savienojumi ļauj mitrumam un ūdenim iekļūt pamatnē, radot ilgstošus bojājumus. Dažas virsmas ir tieši pakļautas saskarei ar ūdeni; tajās ietilpst dušu sienas un grīdas un to apkārtne, kā arī vannu un izlietņu zona. Šīs vietas ir jāaizsargā, zem flīzēm uzklājot īpašus blīvējuma slāņus. Vispirms pareizi noblīvējiet virsmu un pēc tam piestipriniet flīzes. Tas ir pamatprincips, kas attiecas uz virsmām, kas pakļautas mitrumam. Ceresit zem flīžu izolācijas sistēma ir efektīva, vienkārša un ātra pielietošanā.

3. SOLIS: Flīžu ieklāšana

Piemērotas līmes izvēle ir atkarīga no pamatnes veida (apsildāmās grīdas) un lielā mērā no izmantotajām flīzēm: keramikas, porcelāna, dabīgā akmens vai stikla mozaīkas. Ceresit piedāvā atbilstošu flīžu līmi un plašu javas krāsu klāstu, lai modernai vannas istabai vai virtuvei piešķirtu pēdējo pieskārienu.

4. SOLIS: ŠUVĒŠANA

Pēc sajaukšanas javu var uzklāt tieši no maisīšanas trauka ar špakteļlāpstiņu. Ja to izmanto uz sienām un grīdām, javu uzklāj ar cietas gumijas pludiņu. Izmantojiet pludiņu, lai iespiestu javu šuvēs, līdz tās ir aizpildītas bez tukšumiem un ir vienā līmenī ar flīžu virsmu. Pēc tam, izmantojot 90° leņķī turēto pludiņa malu, no flīžu virsmas noņem lieko javu. Glāstīt pa diagonāli, lai no virsmas noņemtu pēc iespējas vairāk javas, neizvelkot javu no aizpildītajām šuvēm. Lai iegūtu viendabīgu, estētisku izskatu un atvieglotu tīrīšanu, šuves pēc šuvju uzklāšanas jāatstāj “nobriest” (vai nostiprināties).

UZZINĀT VAIRĀK