Sagatavošana – substrāta pārbaude

Pirms flīzēšanas darbu uzsākšanas, pamatnes pārbaude ir ļoti svarīga, lai izvairītos no pretenzijām un garantētu ilgstošu rezultātu. Šim nolūkam tiek veikta telpu vizuāla pārbaude un, ja nepieciešams, tiek veikta mehāniskā un ķīmiskā pārbaude. Tas ietver svarīgas darbības, piemēram, mitruma (grīdas) mērīšana, pamatnes stāvokļa pārbaude, virsmas slīpēšana (CSA) un gruntēšana.

Pamatā virsmai ir jāatbilst šādiem nosacījumiem: tai jābūt pietiekami nestošai, sausai, līdzenai un bez putekļiem un taukiem.

MITRUMA MĒRĪŠANA

Par atlikušā mitruma novērtēšanu pamatnē (grīdā) ir atbildīgs flīzētājs pirms jebkuras flīzēšanas sistēmas ieklāšanas - CM metode ir profen vadlīnijas, lai pārbaudītu, vai pamatne ir pietiekami sausa un gatava flīzēšanai.

SUBSTRĀTA APSTĀKĻU PĀRBAUDE

Pamatnes apstākļu pārbaude (līdzenums, stingrs, smilšains, caurumi).

VIZUĀLĀ PĀRBAUDE

Apakšgrīdas vizuālā pārbaude var norādīt uz jebkādām redzamām virsmas nepilnībām, piemēram, plaisām, izsvīdumiem, mitruma bojājumiem utt.

SKRĀPJUMU TESTS

Virsma tiek saskrāpēta šķērsām, izmantojot asu metāla priekšmetu, piemēram, skrūvgriezi, nazi vai naglu. Jo dziļāks ir skrāpējums, jo zemāka ir pamatgrīdas izturība vai nestspēja.

MITRĪŠANAS TESTS

Mitrināšanas tests sniedz informāciju par pamatnes uzsūkšanas spēju. Ja ūdens uzsūcas un virsma kļūst tumša, nepieciešams uzsūcošām pamatgrīdām uzklāt speciālu grunti.

LĪMLENTES TESTS

Līmlentes sloksne tiek nospiesta uz vecā krāsas slāņa. Ja, noņemot lenti ar asu vilkšanu, mētelis nokrīt, tas ir jānoņem. Pēc tam jāuzklāj stiprinošs gruntējums.

SLAUKŠANAS TESTS

Slaucīšanas testu veic ar roku vai sausu sūkli, īpaši uz apmetuma virsmām. Ja pēc sienas noslaucīšanas roka vai sūklis ir pārklāts ar krīta slāni, krīta virsma ir vai nu jānostiprina, vai arī pilnībā jānomaina.

UZZINĀT VAIRĀK