Terases, balkoni un iekšējie pagalmi

Balkonu un terašu izbūve nav zinātne, taču ir jāpievērš uzmanība detaļām. 

Gatavajam produktam, ja tas tiek pakļauts laika apstākļu iedarbībai, ir jāatbilst augstām strukturālajām un fizikālajām prasībām. Jebkādas plānošanas kļūdas vai nepareiza izgatavošana var radīt tiešas sekas un izraisīt konstrukcijas bojājumus. Pirmajam plānošanas solim vienmēr jābūt rūpīgai būvniecības veida apskatei. Otrs jautājums ir par to, kādus materiālus vajadzētu izmantot. Ceresit atbalsta jūsu projekta plānošanu un izpildi ar perfekti saskaņotiem produktiem: Mūsu sistēma aptver visu produktu klāstu, kas ir izturīgi pret salu, mitrumu un lielām temperatūras izmaiņām - no produktiem pamatnes sagatavošanai un hidroizolācijai līdz atbilstošām flīžu līmēm un flīžu šuvju javām.

SOLI PA SOLIM

1. SOLIS: VIRSMAS SAGATAVOŠANA

Pirms jebkādu lēmumu pieņemšanas attiecībā uz hidroizolāciju un virsējo segumu ir svarīgi pārbaudīt un novērtēt pamatnes veidu un stāvokli. Ūdenim ir jābūt iespējai notecēt, tāpēc tā ir galvenā prasība, lai uzturēšanās āra zonas projektētu ar ilgtermiņa efektīvu drenāžas sistēmu. Balkoni un terases jāplāno ar minimālo slīpumu 2 %.

2. SOLIS: HIDROIZOLĀCIJA AR CR 166

Vispirms svaigā pirmajā kārtā stūros ielikt CL 152 lentes un pārklājošos notekas elementus balkona virsmā. Savienojumos ir nepieciešams uzstādīt lentes. Vienmēr uzklāt vismaz divas minerālās hidroizolācijas kārtas. Lai sasniegtu vislabākās ekspluatācijas īpašības, būtiska ir pareiza divu komponentu sajaukšanas attiecība. Minimālais CR 166 izžuvušu slāņu biezums ir 2 mm. Tikko uzklāto hidroizolāciju sargāt no sala, tiešiem saules stariem un lietus. Balkona/terases hidroizolācijas virsmu ir nepieciešams noklāt ar flīzēm, tās nostiprinot tradicionālā veidā ar javu vai konsoles veidā ar speciālām flīzēm uz paaugstinājumiem, lai aizsargātu hidroizolācijas slāni no tiešas staigāšanas.

3. SOLIS: FLĪZĒŠANA

Keramikas flīzes un dabiskie akmeņi ir lieliski piemēroti balkonu un terašu grīdu segšanai. Ja tie ir uzstādīti prasmīgi, tie nodrošina ilgu kalpošanas laiku. Āra zonās flīžu līmi uzklāt tā, lai nodrošinātu flīžu un plātņu apakšpuses pilnīgu virsmas mitrināšanu (100 % līmes pārklājums). Ja flīzes un plātnes nav pilnībā iestrādātas līmē, veidosies tukšumi, kuros var uzkrāties ūdens. Līmes slānī ieslēgtais mitrums galu galā radīs dažādas problēmas, sākot no sāļu izkristalizēšanās uz flīžu šuvēm līdz sala bojājumiem un no tiem izrietošā flīžu atslāņošanās. Ceresit jums piedāvā pārbaudītus flīzēšanas sistēmas produktus izmantošanai uz balkoniem un terasēm.

4. SOLIS: ŠUVJU AIZPILDĪŠANA

Pēc samaisīšanas šuvju javu var ieklāt tieši no maisīšanas trauka ar špakteļlāpstiņu. Ja to izmanto uz sienām un grīdām, šuvju javu izkliedē ar cietas gumijas rīvdēli. Rīvdēli izmantot, lai iespiestu javu šuvēs, līdz tās ir aizpildītas bez tukšumiem un ir vienā līmenī ar flīžu virsmu. Pēc tam, izmantojot 90° leņķī turēta rīvdēļa malu, no flīžu virsmas noņemt lieko javu. Rīvdēli pārvietot pa diagonāli, lai no virsmas noņemtu pēc iespējas vairāk javas, to neizvelkot no aizpildītajām šuvēm. 

Lai iegūtu viendabīgu, estētisku izskatu un atvieglotu tīrīšanu, pēc šuvju aizpildīšanas tās ir jāatstāj “nobriest” (vai nostiprināties).