Pagrabs un pamati

Pamatiem un pagrabiem - parasti ir divas ieteicamās tehnoloģijas, kas aptver dažādas sistēmas un īpašības:

BITUMENA SISTĒMAS

  • Pašlīmējošās bitumena membrānas (SAM)
  • Ar polimēriem modificēti bitumena biezie pārklājumi (PMB)

MINERĀLU BĀZES SISTĒMAS

  • Cietās cementa masas
  • Elastīgās cementa masas

FUNDAMENTĀLĀS ZINĀŠANAS EFEKTĪVAI PAMATU HIROIZOLĀCIJAI.

Strukturālā hidroizolācija ir vispārīgs termins metodēm, kas ļauj būvēt ēkas zem zemes līmeņa un novērš zemes mitruma iekļūšanu caur sienām un grīdām. To var iedalīt vairākās pielietojuma jomās atkarībā no slodzes, kurām ēka ir pakļauta, un vajadzībām, kas jāapmierina.                                                         

Nokrišņi iesūcas augsnē, un paaugstinās gruntsūdens līmenis. Lai aizsargātu ēku pret mitruma radītiem bojājumiem, atkarībā no slodzes apstākļiem nepieciešami dažādi pasākumi: hidroizolācija pret grunts mitrumu, infiltrācijas ūdeni vai ūdeni zem spiediena. Visas ēkas daļas, kas saskaras ar augsni un ūdeni, ir jāaizsargā. Jo īpaši tas ietver pamata plāksnes, sienas, grīdas, pamatu un plānoto zemes līmeni, kā arī konstrukcijas detaļas, piemēram, caurlaides un kustības šuves.

PAMATA PLĀKSNES UN SIENAS

Retos gadījumos, piemēram, sienās esošā mitruma vai ūdens šļakatu pagrabā dēļ, sienu/pamatu savienojums pirms bitumena izstrādājumu uzklāšanas vispirms ir jāpārklāj ar hidroizolāciju, lai novērstu mitruma iekļūšanu aiz tā. Atsegtā pamatu daļa un pati siena (līdz aptuveni 50 cm augstumam) ir jāpārklāj ar cietas masas hidroizolācijas slāni, piemēram, CR 65.

PAMATS UN PLĀNOTAIS ZEMES LĪMENIS

Kā aizsardzību pret ūdens šļakatām pārejas zonā starp zemes līmeni un sienas pagraba zonu uzklāt CR 65 cietās masas / CR 166 elastīgās masas hidroizolācijas kārtu. Pārklājumam ir jānosedz apmēram 50 cm virs plānotā zemes līmeņa un apmēram 30 cm zem tā. Pēc tam pamatu zonu var pārklāt ar apmetumu vai ķieģeļu flīzēm.

ADHĒZIJA AR PAMATNES VIRSMU

A) BITUMENA BĀZES SISTĒMAS

Ar polimēriem modificēta bitumena biezie pārklājumi (PMB) un pašlīmējošās bitumena membrānas (SAM) aukstā uzklāšanā pielīp pie pamatnes virsmas tikai to īpašās liptspējas dēļ. Ir nepieciešams iepriekš apstrādāt virsmu ar gruntskrāsu.

B) MINERĀLU BĀZES SISTĒMAS

Produkti uz minerālu bāzes, piemēram, hidroizolācijas masas, pielīp pie būvmateriāla caur cementa kristāliem. Hidroizolācijas masas izmantot uz mitriem vai pat iepriekš saslapinātiem būvmateriāliem. Izmantojot gruntskrāsu, papildus iepriekšēja samitrināšana ar ūdeni nav nepieciešama.