Vannas istabas un virtuves

Mūsdienīgas vannas istabas, dušas, veļas mazgāšanas telpas vai virtuves ir grūti iedomāties bez satriecoša dizaina keramikas flīzēm un izcilas virsmas tehnoloģijas. Keramikas flīzes bieži izmanto telpās vai vietās, kas pakļautas augstam mitrumam, ķīmiskām vielām un nodilumam. Paredzams, ka flīžu grīdas un sienas piedāvās ilgstošu skaistumu un ilgu kalpošanas laiku. Tāpēc būtiski faktori ir plānošanas detaļas, piemēram, hidroizolācija-blīvēšana, malu savienošana un pareiza šuvju javas un flīžu līmes izvēle.

SOLI PA SOLIM

1. SOLIS: PAMATNES SAGATAVOŠANA

Pamatnes pārbaude un sagatavošana ir ļoti svarīga, lai izvairītos no pretenzijām un garantētu ilgstošu rezultātu. Būtībā virsmai ir jāatbilst šādiem nosacījumiem: tai jābūt pietiekami nesošai, sausai, līdzenai, bez putekļiem un taukiem.

Virsmai ir jābūt ideāli līdzenai ar visiem pareizajiem leņķiem, savukārt virtuve vai vannas istaba ir salīdzinoši maza telpa, parasti ļoti labi apgaismota. Visas kļūdas kļūs redzamas. Arī perfekti sagatavotai virsmai būs nepieciešams tikai pareizs un iepriekš noteikts hidroizolācijas slāņa daudzums. Vienmēr ir nepieciešami divi slāņi, neskatoties uz to, kāda veida šķidrā izolācija no Ceresit portfeļa tiks izmantota. Tas tiek darīts, lai izvairītos no jebkādas nepamanītas vietas un iegūtu pilnīgu hidroizolācijas nepārtrauktību. Ja nepieciešams, atkarībā no nepieciešamā izmēra no CL 152 vai CL 69 membrānas iepriekš izgriezt ieliktņus ūdensvadiem vai kanalizācijai. Visiem savienojumiem un cauruļu ejām jābūt cieši pieslēgtām. Stūriem var izmantot lietošanai gatavus elementus (ārējie un iekšējie stūri CL 82 un CL 83), vai arī tos iepriekš izgriezt no CL 152 lentes.

2. SOLIS: HIDROIZOLĀCIJA AR CR 166

Būtu nepareizi uzskatīt, ka pilnībā ar flīzēm noklāta siena vai grīdas laukums ir ūdensizturīgs. Savienojumi ļauj mitrumam un ūdenim iekļūt pamatnē, radot ilgstošus bojājumus. Dažas virsmas ir tieši pakļautas saskarei ar ūdeni. To skaitā ir dušu telpu sienas un grīdas un to apkārtne, kā arī vannu un izlietņu zona. Šīs vietas aizsargāt, zem flīzēm uzklājot īpašus blīvējuma slāņus. Vispirms kārtīgi noblīvēt virsmu un pēc tam piestiprināt flīzes – tas ir pamatprincips, kas attiecas uz mitrumam pakļautām virsmām. Ceresit zemflīžu izolācijas sistēma ir efektīva, vienkārša un ātri pielietojama.

Vienmēr ir nepieciešami divi slāņi, neskatoties uz to, kāda veida šķidrā izolācija tiks izmantota, akrila vai minerālu bāze. Tas tiek darīts, lai izvairītos no jebkādas nepamanītas vietas un iegūtu pilnīgu hidroizolācijas nepārtrauktību. Stūros, savienojumos un starp dažādiem materiālu veidiem tikko uzklātā pirmajā kārtā ir ieteicams iestrādāt CL 152 lentes. CR 166 var uzklāt ar dažādiem darbarīkiem, piemēram, krāsas otu, rullīti vai špakteļlāpstiņu, svarīgi ir panākt nepieciešamo slāņu galīgo biezumu. Strādājot siltos apstākļos, lai pagarinātu pārklāšanās laiku, masu tās sagatavošanas tvertnē ir ieteicams ik pa laikam samaisīt. Izžuvušais hidroizolācijas slānis lieliski sadarbojas gan ar Ceresit portfeļa minerālajām, gan epoksīda flīžu līmēm.

3. SOLIS: FLĪZĒŠANA

Piemērotas līmes izvēle ir atkarīga no pamatnes veida (apsildāmās grīdas) un, lielā mērā, no izmantotajām flīzēm: keramikas, porcelāna, dabiskā akmens vai stikla mozaīkas. Ceresit piedāvā atbilstošu flīžu līmju un plašu šuvju javu krāsu klāstu, lai modernai vannas istabai vai virtuvei piešķirtu pēdējo apdari.

4. SOLIS: ŠUVJU AIZPILDĪŠANA

Pēc samaisīšanas šuvju javu var ieklāt tieši no maisīšanas trauka ar špakteļlāpstiņu. Ja to izmanto uz sienām un grīdām, šuvju javu izkliedē ar cietas gumijas rīvdēli. Rīvdēli izmantot, lai iespiestu javu šuvēs, līdz tās ir aizpildītas bez tukšumiem un ir vienā līmenī ar flīžu virsmu. Pēc tam, izmantojot 90° leņķī turēta rīvdēļa malu, no flīžu virsmas noņemt lieko javu. Rīvdēli pārvietot pa diagonāli, lai no virsmas noņemtu pēc iespējas vairāk javas, to neizvelkot no aizpildītajām šuvēm. Lai iegūtu viendabīgu, estētisku izskatu un atvieglotu tīrīšanu, pēc šuvju aizpildīšanas tās ir jāatstāj “nobriest” (vai nostiprināties).