Baseini un mitrās zonas

Lai izpildītu visas pašreizējās prasības attiecībā uz vannām un labsajūtas zonām, kā arī ekstrēmām vajadzībām, piemēram, peldbaseiniem ar pastāvīgu ūdens spiedienu no iekšpuses, ir nepieciešamas īpašas zināšanas. Tas ietekmē tehnisko projektu, protams, arī keramikas un dabiskā akmens segumu profesionālu blīvēšanu un ieklāšanu, un tam ir nepieciešama svarīga plānošana: standarti un vadlīnijas, mitruma iedarbības klase, baseina konstrukcija, sākotnējā palaišana, tīrīšana utt. Ceresit atbalsta plānošanu un izpildi ar plašu lietotājam draudzīgu produktu klāstu un detalizētām sistēmu brošūrām – risinājumiem, kas nodrošina visaugstāko iespējamo drošību ēku īpašniekiem, plānotājiem un uzstādītājiem.

SOLI PA SOLIM

1. SOLIS: VIRSMAS SAGATAVOŠANA

Pirms flīžu ieklāšanas peldbaseinos uzsākšanas ir nepieciešama ķīmiskā ūdens analīze, lai noteiktu baseinā izmantojamā ūdens veidu (termiskais, sālsūdens vai jūras ūdens) un pareizi izvēlētos būvmateriālus.

Ir jānosaka dažādu izplešanās un konstrukcijas šuvju novietojums un izmēri, un neizbēgamās šuves ir jānoblīvē. Ir svarīgi nodrošināt, lai hidroizolācijas pasākumi būtu balstīti uz iepriekš noteiktām mitruma iedarbības klasēm. Pirms turpmāko darbību veikšanas pārbaudīt, vai segums un pamatne ir pietiekami sausi.

Visus izmērus aprēķināt, ņemot vērā katra slāņa biezumu – lai beigās būtu nepieciešamie attālumi, kas ir būtiski sporta peldbaseiniem. Lampas, drenāžas un stiprinājuma elementus ņemt vērā, lai tos integrētu hidroizolācijas slānī, agrīnā apakšstartēšanas stadijā. Darbus veikt labvēlīgos un drošos klimatiskajos apstākļos – vēlamā temperatūra virs +15 °C un gaisa mitruma saturs zem 65 %. Pirms hidroizolācijas membrānas CR 166 uzklāšanas virsmai ir jābūt līmeņotai, līdzenai, ar atvērtām porām un matēti-slapjai. Ievērot visus turpmākos darba soļus, kā arī nogatavināšanas laiku.

2. SOLIS: HIDROIZOLĀCIJA AR CR 166

Veicot peldbaseinu hidroizolāciju, ļoti svarīgi ir ievērot peldbaseinu būvniecības noteikumus. Izmantojamajiem būvizstrādājumiem ir nepieciešams apstiprinājums par piemērotību un sertifikāciju kā sistēmu, ko nodrošina būvvalžu izdots valsts pārbaudes sertifikāts. Alternatīvi apstiprinājumu par piemērotību var sniegt Eiropas tehniskais apstiprinājums (ETA). Ceresit piedāvā sertificētas, šķidrā veidā uzklājamu, ūdensnecaurlaidīgu produktu sistēmas izmantošanai zem keramiskām flīzēm, kas nostiprinātas ar līmēm, - pierādīti panākumi betona baseinu hidroizolācijā.

Vienmēr uzklāt vismaz divus slāņus. Lai nodrošinātu nepieciešamos hidroizolācijas parametrus, abiem slāņiem nepieciešamais minimālais biezums ir 2 mm. Materiālu vislabāk ir uzklāt ar zobaino špakteļlāpstiņu, kas palīdz iegūt nepieciešamo slāņa biezumu pēc izlīdzināšanas. Pēc vidējā biezuma var aprēķināt projektam nepieciešamo produkta patēriņu uz kvadrātmetru. Galīgajā pārbaudē tiek izgriezts izžuvušo slāņu gabals un izmērīts tā biezums. Izgriezto vietu atjaunot. Stūros un šuvēs svaigā pirmajā kārtā uzstādīt speciālās lentes CL 152. No CL 69 membrānas var izgriezt ieliktņus drenāžām, ko iestrādāt pirmajā hidroizolācijas slānī. Lai izvairītos no papildu mehāniskās iedarbības uz membrānu pirms flīžu nostiprināšanas, labāk ir vispirms veikt hidroizolāciju uz sienām un pēc tam uz pamata plātnes. Lai nodrošinātu hidroizolācijas vislabākās ekspluatācijas īpašības, divkomponentu masu ieteicams samaisīt precīzi noteiktajā attiecībā. Pirms flīžu stiprināšanas ir nepieciešama galīgā membrānas pārbaude, jo jebkāda viena defekta gadījumā var rasties sūce. Mazām mozaīkām hidroizolācijas vienmērīgums un gludums ir ļoti svarīgs.

3. SOLIS: FLĪZĒŠANA

Peldbaseinu būvniecībā daudz kas ir atkarīgs no pareizas materiālu izvēles. Tas jo īpaši attiecas uz hidroizolācijas sistēmām un būvizstrādājumiem flīžu uzstādīšanai, kam nepieciešams valsts būvvaldes vispārējs novērtējuma sertifikāts vai ETA. Ceresit garantē drošus un kvalitatīvus sertificētus sistēmu risinājumus, kas atbilst visām prasībām – gan pašam baseinam, gan mitrajām telpām, gan sausajām zonām.

4. SOLIS: ŠUVJU AIZPILDĪŠANA

Pēc samaisīšanas šuvju javu var ieklāt tieši no maisīšanas trauka ar špakteļlāpstiņu. Ja to izmanto uz sienām un grīdām, šuvju javu izkliedē ar cietas gumijas rīvdēli. Rīvdēli izmantot, lai iespiestu javu šuvēs, līdz tās ir aizpildītas bez tukšumiem un ir vienā līmenī ar flīžu virsmu. Pēc tam, izmantojot 90° leņķī turēta rīvdēļa malu, no flīžu virsmas noņemt lieko javu. Rīvdēli pārvietot pa diagonāli, lai no virsmas noņemtu pēc iespējas vairāk javas, to neizvelkot no aizpildītajām šuvēm.

Lai iegūtu viendabīgu, estētisku izskatu un atvieglotu tīrīšanu, pēc šuvju aizpildīšanas tās ir jāatstāj “nobriest” (vai nostiprināties).