Cementa cietās un elastīgās masas sistēmas

ŪDENS SLODZES VEIDS 1 UN 2

Ceresit hidroizolācijas masām ir tik smalka daļiņu struktūra, ka tās var uzklāt ar otu vai špakteļlāpstiņu. Hidroizolācijas masu lielā priekšrocība ir tā, ka tās var izmantot uz mitrām virsmām. Turklāt tās ātrāk sacietē un ir ūdens tvaika caurlaidīgas.

PRIEKŠROCĪBAS:

  • Ūdensnecaurlaidīgas
  • Salizturīgas
  • Paaugstināta virsmas aizsardzība
  • Nosedz virsmas plaisas (elastīgā masa)
  • Savietojamas ar blīvējošo lenti
  • Var uzklāt ar otu, špakteļlāpstiņu vai izsmidzināt
  • Aizsargā dzelzsbetona un standarta betona konstrukcijas

PIELIETOŠANA

PAMATNES SAGATAVOŠANA

Minerālajai pamatnei ir jābūt līdzenai, cietai, nesošai, tīrai, bez plaisām un bez vielām, kas var traucēt saķeri. Virsmai ir jābūt ar raupju, atvērtu poru struktūru ar labu saķeri. Visām malām jābūt nogrieztām vai noslīpētām. Visus stūrus pārklāt ar dobu veidni ar vismaz 4 cm rādiusā.

Izlabot visus defektus, izlīdzināt akmeņu bedres un aizpildīt javas šuves. Palielināt plaisas un alternatīvi tās aizpildīt ar cementa javu. Ja ķieģeļu mūris ir nelīdzens ar daudziem izvirzījumiem un defektiem, sagatavot izlīdzinošo apmetumu no cementa javas. Sagatavoto pamatni iepriekš rūpīgi samitrināt. Veicot hidroizolēšanu no negatīvās puses, pamatnei ir jābūt ar pietiekamu mehānisko izturību.

PIELIETOŠANA

Masu uzklāt ar otu (uzklājot manuāli, pirmais slānis vienmēr jāuzklāj ar otu) vai špakteļlāpstiņu vismaz divās darbībās. Noblīvēto virsmu aizsargāt no pārāk ātras žūšanas un tiešas saules gaismas iedarbības. Otro kārtu uzklāt tikai tad, kad iepriekšējais slānis ir sacietējis, bet joprojām ir mitrs. Ja arī otrās kārtas uzklāšana tiek veikta ar otu – tas jādara krusteniski.

PĀRVIETOŠANĀS UN ATDALĪŠANAS ŠUVJU STARP ĒKĀM NOSEGŠANA AR BLĪVĒJOŠO LENTI

CL 152 lenti nostiprināt pāri izplešanās šuvei vai sienas/grīdas savienojumam. CL 152 lenti ieguldīt ar hidroizolācijas materiālu līdz marķējuma līnijai. Pārliecināties, ka izplešanās zona vidū paliek brīva. Ja sagaidāmas šuvju kustības virs 5 mm, nosedzošo lenti uzlikt pietiekami vaļīgi. Savienojamām virsmām ir jābūt bez vielām, kas var pasliktināt adhēziju. Tām jo īpaši ir jābūt tīrām un sausām.

CELTNES HIDROIZOLĀCIJA (HORIZONTĀLĀ BARJERA) – ELASTĪGS, CEMENTA PĀRKLĀJUMS ĒKU UN KONSTRUKCIJU SASTĀVDAĻU PLAISAS NOSEDZOŠAI HIROIZOLĀCIJAI.

Horizontālais hidroizolācijas slānis vienmēr tiek uzklāts pirms vertikālās sienu un grīdu izolācijas. Tas aizsargā ēku un tās sastāvdaļas pret kapilāro mitruma uzsūkšanos.

Masu uzklāt ar otu vai špakteļlāpstiņu vismaz divās darbībās. Blīvēto virsmu aizsargāt no pārāk ātras žūšanas un tiešas saules gaismas iedarbības. Otro kārtu uzklāt tikai tad, kad iepriekšējais slānis ir sacietējis, bet joprojām ir mitrs. Ja arī otrās kārtas uzklāšana tiek veikta ar otu – tas jādara krusteniski.

UZZINĀT VAIRĀK